Co można robić w Solinie?


Urocza Solina położona w sercu Bieszczadów zaskoczy nas niepowtarzalnymi atrakcjami turystycznymi. Znajdziemy tutaj bowiem największą zaporę wodną, a także największy zbiornik retencyjny w Polsce. Te niezwykłe miejsca w górskiej okolicy dostarczą nam nie tylko piękne widoki. Z pewnością przekonamy się, że Solina to doskonałe miejsce na letni wypoczynek. Przyjeżdżając w Bieszczady, nie zapomnijmy o tym cudownym zakątku.

Jakie noclegi Solina może nam zaproponować? Turyści mogą wybierać miejsca odpowiadające ich wymaganiom. Baza noclegowa jest dobrze rozwinięta, podobnie jak cała turystyka w tym regionie. Znajdziemy tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych. Część z nich skupia się wokół Jeziora Solińskiego, zapewniając doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz rekreacji. W Solinie czekają na nas również liczne pokoje gościnne, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Jeziora Myczkowskie oraz Solińskie stanowią jedne z ważniejszych atrakcji w całych Bieszczadach. Oba są tak naprawdę zbiornikami retencyjnymi, związanymi z Sanem. Powstały jako część Zespołu Elektrowni Wodnych Solina- Myczkowice. Jezioro Myczkowskie jest obiektem bardzo często obleganym przez turystów. Co ciekawe, pełni także funkcję uzdrowiskową. Największym zbiornikiem retencyjnym w Polsce jest Jezioro Solińskie. Akwen jest nazywany „bieszczadzkim morzem”. Przyjeżdżając w Bieszczady możemy mieć tak naprawdę dwa w jednym: wakacje nad morzem i w górach. Jest to doskonała opcja dla niezdecydowanych. Z pewnością w takim układzie mamy dużo więcej atrakcji i mniej czasu na nudę. Jeśli znudzi się nam chodzenie po górskich szlakach, możemy wskoczyć w kostium kąpielowy i wylegiwać się na tutejszej plaży. Opalanie możemy także kontynuować na statku wycieczkowym, który zabierze nas w rejs po Jeziorze Solińskim.

Oprócz kąpieliska, w okolicy jeziora znajdziemy liczne ośrodki wypoczynkowe oraz uzdrowisko. Na jeziorze możemy uprawiać liczne sporty wodne i wodno-powietrzne: żeglarstwo, kajakarstwo oraz windsurfing. Solina i sąsiedztwo to doskonałe tereny do aktywnego spędzania czasu. Pobyt w Solinie daje nam sporo możliwości. Nie zapomnijmy zwiedzić zapory wodnej także w środku. Ta możliwość wymaga nieco odwagi, gdyż schodzimy aż na poziom 6 m pod dnem jeziora. Dreszczyk emocji oraz niezapomniane wspomnienia są gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *