Polańczyk i okolice dla aktywnych urlopowiczów


Polańczyk to miejscowość, która co roku ściąga swoim urokiem masę wczasowiczów. Znajdą tu swoje miejsce również osoby lubiące aktywnie spędzać czas. Zanim jednak wybierzemy się do tego miasteczka warto skorzystać z internetowej listy noclegów (noclegi Polańczyk), która jest rozbudowana i sprosta naszym wymaganiom. Hotele, domy wczasowe, uzdrowiska, pola namiotowe, każdy znajdzie coś dla siebie i stwierdzi, że noclegi z atrakcjami w Polańczyku to świetny wybór.

Podczas pobytu warto zadbać o środek lokomocji, dzięki któremu będziemy mogli przemieszczać się i korzystać z atrakcji, jakie ma dla nas ten region Polski. W okolicach są trzy kryte baseny: w ośrodku Smerek w Wetlinie, w Lesku oraz w Ustrzykach Dolnych. Niedawno w Ustrzykach powstał też basen odkryty, który niesie za sobą dużo atrakcji i urozmaiceń takich jak np. korty tenisowe, miejsce do gry w kosza czy w siatkę na piasku.

Warto również wybrać się na rejs statkiem spacerowym po Solinie (info Solina), które przez turystów nazywane jest „bieszczadzkim morzem”. Godzinny lub nawet dłuższy rejs pozwoli zobaczyć najpiękniejsze zakamarki jeziora. W okolicy działa wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, które w swojej ofercie mają: kajaki, rowery wodne oraz łodzie wiosłowe. Warto spróbować choć raz i przekonać się, że otaczający nas świat z perspektywy wody wygląda zupełnie inaczej.

Dla lubiących sporty ekstremalne warto skorzystać z usług centrum nurkowego „Barakuda”, które zabierze nas w podwodny świat jeziora. W Solinie istnieje Wake Park Solina, czyli rodzinny park rozrywki, a także trzy parki linowe: „Kamikaze”, „Lemur Park” i „Solina”. Ciekawym a zarazem niezapomnianym przeżyciem będzie też tor kartingowy w Solinie.

Bieszczadzki Aeroklub zabierze zainteresowanych w podniebny świat pięknych widoków. Grupa ta organizuje szkolenia za tematyki szybownictwa górskiego oraz szkoleń paralotniowych, zaś wiosną każdego roku popularne „Święto latawca”. Panoramę Bieszczadów można podziwiać ze szybowiska, które leży na szczycie w górach Słonych i pokazuje nam cały krajobraz Bieszczad. Miejsce to umożliwia długie loty, które swoimi widokami zapierają dech w piersiach.

Miłośnicy jazdy konnej mogą skorzystać z organizowanych przejazdów. Do wyboru jest wiele opcji, jazda w siodle lub na oklep, przewozy bryczką, wozami traperskimi, a w zimie saniami, rajdy końskie niebieskim szlakiem na Szerokie Wierchy. Jeśli ktoś woli szybkie auta może wybrać się na wycieczkę terenówką lub quadem. Będzie to niezapomniane przeżycie. Ośrodki w swojej ofercie mają też przejazdy wozami traperskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *