Półwysep Helski kusi zaletami Kuźnicy


Na północnym terenie Polski znajdziemy wiele ciekawych miejsc, w których możemy wypocząć. Jednym z takich regionów jest Półwysep Helski, który przez mieszkańców nazywany jest „początkiem Polski”. Na tym terenie możemy odnaleźć wiele kąpielisk z pięknymi, czystymi oraz piaszczystymi plażami, które w okresie letnim są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników wodnych. Półwysep mieści na swojej powierzchni wiele ciekawych miejsc oraz miejscowości, w których odnajdziemy łącznie tysiące miejsc noclegowych, których oferty zebrane są w tak zwaną bazę noclegową, zlokalizowaną na internecie np. Półwysep Helski w serwisach Meteora.

Co roku region ten odwiedzany jest przez tłumy turystów. Miłośnicy przyrody powinni być zachwyceni faktem przynależności Mierzei Helskiej do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który powstał na tym terenie 1978 roku. W skład parku wchodzi aż dziewięć rezerwatów. Znajdziemy tutaj zachwycające gatunki ryb oraz ptaków, a także niezwykłą roślinność.

Bardzo dużym zainteresowaniem w tym regionie cieszy się Kuźnica, czyli niewielka miejscowość założona w XIX wieku n.e. Jest w niej ośrodek rybacki, który jest odwiedzany co roku przez wiele osób. Bardzo dużą popularnością cieszy się tutejsza plaża, która jest jedną z najwęższych plaż położonych w tym regionie. Miejsce to jest bardzo zadbane i czyste, dlatego też w okresie letnim na jej terenie znajdziemy setki osób. Sprawnie działa tu sieć lokali gastronomicznych takich jak smażalnie ryb czy lodziarnie, a także restauracje. Bardzo ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Co roku do Kuźnicy przyjeżdża wielu windsurferów, którzy korzystają z tego terenu. Ogromną zaletą regionu jest obecność dużej ilości ścieżek rowerowych, które prowadzą przez tereny nadmorskie oraz przez lasy. Dzięki temu każdy turysta może odpocząć w aktywny sposób. Dla hobbystów jednośladów, wioska zapewnia wypożyczalnię rowerów oraz całego sprzętu potrzebnego do uprawiania tego rodzaju sportu. Znajdziemy tutaj także Kościół Rybacki, który jest bardzo często odwiedzany zarówno przez mieszkańców tej wioski jak i innych okolicznych wiosek. W świątyni tej możemy znaleźć wiele akcentów, które podkreślają jej charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *