Kompot na zimę to doskonały sposób na zachowanie smaku i wartości odżywczych sezonowych owoców na dłużej. Przygotowanie kompotu na zimę jest łatwe i wymaga tylko kilku prostych kroków. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak zrobić pyszny i zdrowy kompot na zimę.

10 przepisów na pyszny kompot na zimę

Kompot to napój, który kojarzy nam się z letnimi upałami i sezonem owocowym. Jednakże, warto pamiętać, że kompot to również doskonały sposób na zachowanie smaku i wartości odżywczych owoców na zimę. W tym artykule przedstawimy 10 przepisów na pyszny kompot na zimę.

1. Kompot z jabłek i cynamonu

Ten przepis to klasyka, która zawsze smakuje wyśmienicie. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg jabłek, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 2-3 patyczki cynamonu. Jabłka kroimy na mniejsze kawałki, dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i cynamon i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

2. Kompot z gruszek i wanilii

Do przygotowania tego przepisu potrzebujemy 1 kg gruszek, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 1 laski wanilii. Gruszki kroimy na mniejsze kawałki, dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i wanilię i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

3. Kompot z malin i cytryny

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku malin na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg malin, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 1 cytryny. Maliny dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i sok z cytryny i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

4. Kompot z borówek i imbiru

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku borówek na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg borówek, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 1 łyżeczki startego imbiru. Borówki dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i imbir i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

5. Kompot z truskawek i mięty

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku truskawek na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg truskawek, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz kilku listków mięty. Truskawki dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i miętę i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

6. Kompot z jagód i czarnego bzu

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku jagód na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg jagód, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz kilku kwiatów czarnego bzu. Jagody dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i kwiaty czarnego bzu i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

7. Kompot z moreli i wanilii

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku moreli na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg moreli, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 1 laski wanilii. Morele kroimy na mniejsze kawałki, dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i wanilię i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

8. Kompot z pigwy i goździków

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku pigwy na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg pigwy, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz kilku goździków. Pigwę kroimy na mniejsze kawałki, dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i goździki i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

9. Kompot z agrestu i cytryny

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku agrestu na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg agrestu, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 1 cytryny. Agrest dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i sok z cytryny i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

10. Kompot z winogron i cynamonu

Ten przepis to doskonały sposób na zachowanie smaku winogron na zimę. Do przygotowania potrzebujemy 1 kg winogron, 2 l wody, 1 szklanki cukru oraz 2-3 patyczki cynamonu. Winogrona dodajemy do garnka z wodą i gotujemy na małym ogniu przez około 30 minut. Następnie dodajemy cukier i cynamon i gotujemy jeszcze przez 10 minut.

Podsumowując, kompot to doskonały sposób na zachowanie smaku i wartości odżywczych owoców na zimę. W tym artykule przedstawiliśmy 10 przepisów na pyszny kompot na zimę, które z pewnością przypadną do gustu każdemu. Warto eks

Pytania i odpowiedzi

Jak się robi kompot na zimę?
Aby zrobić kompot na zimę, należy umyć i pokroić owoce (np. jabłka, gruszki, śliwki) na mniejsze kawałki, następnie ugotować je w wodzie z dodatkiem cukru i ewentualnie przypraw (np. cynamonu, goździków). Gotowy kompot należy przelać do słoików, zakręcić i pasteryzować.

Konkluzja

Aby przygotować kompot na zimę, należy umyć i pokroić owoce, następnie ugotować je w wodzie z dodatkiem cukru i ewentualnie przypraw. Gotowy kompot należy przelać do słoików, zakręcić i pasteryzować. W ten sposób można cieszyć się smakiem sezonowych owoców przez całą zimę.

Wezwanie do działania: Sprawdź przepis na kompot na zimę na stronie RodzicDziała i przygotuj pyszny napój na chłodne dni!

Link tagu HTML: https://www.rodzicdziala.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here