Kot to zwierzę, które od wieków towarzyszy człowiekowi. W dawniejszych czasach głównym powodem posiadania kota było zapobieganie pojawiania się w domu myszy. Kot był wtedy w zasadzie samowystarczalny. Biegał po gospodarstwie i sypiał w różnych miejscach. Obecnie w wielu domach kot jest równoprawnym mieszkańcem. W związku z tym, że często nie opuszcza mieszkania, właściciele zobowiązani są do zorganizowania mu jedzenia, miejsca do spania i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Zatem jakie artykuły powinny znaleźć się w domu, w którym mieszka kot?

Kuweta i żwirek dla kotów

Kot bardzo szybko przystosowuje się do panujących wokół niego warunków. Korzystania z kuwety najczęściej uczy go matka. Bywają jednak sytuację, że takie zadanie stoi przed nowym właścicielem. Istotną kwestią jest zakup dobrej kuwety dla kota. Chodzi o taki pojemnik, z którego będzie mu się łatwo i przyjemnie korzystało.

W sprzedaży znaleźć można całkiem spory wybór kocich kuwet. Do wyboru są tradycyjne otwarte pojemniki, jak również kuwety zamknięte. Co ciekawe, te ostatnie wyposażone są we wbudowane filtry węglowe, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Cennym nabytkiem mogą być również takie akcesoria do kuwety, jak:

  • łopatka do usuwania nieczystości,
  • mata pod kuwetę, która zapobiega roznoszeniu żwirku przez kota,
  • preparat przeznaczony do usuwania nieprzyjemnego zapachu z kuwet.

Wielu właścicieli kotów przekonało się jak ważny jest wybór żwirku. Od tej decyzji zależy czy kot będzie chciał korzystać z kuwety oraz jak często trzeba będzie zmieniać jej zawartość. Duże znaczenie ma także kwestia utrzymania czystości wokół kuwety. Wyjątkowo wydajny żwirek dla kota można zakupić w sklepie internetowym Aquaelzoo.pl. W asortymencie sprzedawcy dostępne są różne rodzaje żwirków, tym: drewniane, silikonowe, bentonitowe, kukurydziane, zbrylające, niezbrylające.

Miski i jedzenie dla kotów

Równie ważną sprawą jest żywienie kota. Jeśli zależny nam na jego zdrowiu i dobrym samopoczuciu, powinniśmy kupować wysokiej jakości karmy i zawsze dbać o czystość kociej miski. W jadalni kota powinny znaleźć się co najmniej dwie, a najlepiej trzy miski: na wodę, karmę mokrą i karmę suchą. W sklepie z artykułami dla zwierząt zakupić można miski, z których zadowolony jest zarówno zwierzę, jak i właściciel. Produkty są łatwe w myciu i posiadają antypoślizgowe nóżki.

Oferta obejmuje także szeroki wybór kocich karm. Warto wiedzieć, że w opcji są nie tylko karmy dla dorosłych i młodych kotów, ale także karmy hipoalergiczne, karmy dla kotów po sterylizacji i kastracji, karmy odchudzające.

Legowiska dla kotów

Jak wiadomo, koty potrafią całymi dniami odpoczywać. Taka ich natura. Zadaniem właściciela jest zakup odpowiedniego legowiska dla kota. Sklep Aquaelzoo.pl proponuje swoim klientom trwałe i odporne na zabrudzenia legowiska renomowanej firmy Comfy. Do wyboru są klasyczne maty, komfortowe kocie kanapy, jak również legowiska zabudowane, nazywane domkami.

Kolekcja obejmuje artykuły w najróżniejszych kolorach i deseniach. Z powodzeniem dobierzemy leżankę, która będzie pasować do wystroju mieszkania. Miękkie i przyjemne w dotyku tkaniny, z których wykonano legowisko, sprawiają, że kot jest po prostu szczęśliwy i chętnie z niego korzysta.

Drapaki dla kotów

Drapak to produkt dedykowany zwłaszcza tym kotom, które nie wychodzą z domu. Dzięki takiej konstrukcji kociaki mają szansę trochę się poruszać i stępić pazury. Producenci drapaków oferują zarówno proste modele, jak również rozbudowane, wielopiętrowe place zabaw dla kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here