Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki? To proste. Poprzez zabawę. Najmłodsi najlepiej przyswajają te informacje, które przekazywane są im w ciekawy sposób. Jako rodzice, taki trik możemy z powodzeniem zastosować kupując dziecku robota. Fascynacja nową technologią sprawi, że nasza pociecha będzie bardziej skupiona i zainteresowana sposobem jej działania. To doskonały sposób na zainteresowanie dziecka niezwykle popularnym ostatnio zajęciem, jakim jest programowanie. Może będzie to pierwszy krok, który zapoczątkuje zamiłowanie do informatyki i przedmiotów ścisłych.

Robot – niebanalny prezent, który uczy i bawi

Każdy przedszkolak choć przez chwilę marzy o robocie, którym mógłby sterować. Teraz poprzez spełnienie tej dziecięcej fantazji możemy również przekazać naszemu dziecku niezbędną w przyszłości wiedzę. W tym celu warto przyjrzeć się bliżej ofercie sklepu MojeBambino.pl. Znajdziemy tam roboty dla dzieci, oraz związane z nimi akcesoria, m.in. maty edukacyjne. Z pewnością w kontekście rozwoju warto wspomnieć, o dostępnym na stronie sklepu robocie Photon EDU. To najbardziej w swojej klasie rozwinięte technologicznie urządzenie jest przede wszystkim przeznaczone do nauki w szkołach. Dzięki intuicyjnej i niezwykle prostej obsłudze może jednak być z powodzeniem użytkowane w domu. Dzięki dostępnym aplikacjom i aktualizowanym materiałom cyfrowym i scenariuszom zajęć, może stanowić wspaniałą pomoc dydaktyczną. To nasze dziecko będzie uczyć i rozwijać robota, a przy tym i swoje umiejętności. Przedszkolak za pomocą rysowania ścieżki w aplikacji Photon Draw, zaprogramuje reakcję robota na kolory, dźwięki oraz dotyk. Kilka lat później, wraz z zainstalowaniem Photon Badge lub Photon Blocks, dziecko zapozna się z programowaniem za pomocą symboli i bloczków. Wprowadzeniem do świata profesjonalnego kodowania będzie następnie Photon Code. Ta aplikacja pozwoli nastolatkowi na programowanie za pomocą sekwencji kodów.

Nieskończenie wiele możliwości

Roboty dla dzieci nie są już tylko zabawkami, które posiadają jedynie określone, wbudowane funkcje. To znacznie bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. W przypadku Photon EDU za tysiące możliwości programowania odpowiada aż 10 wbudowanych czujników. Na tym jednak nie koniec. Doskonałym sposobem na rozszerzenie funkcji robota jest zakup dedykowanych mat edukacyjnych, fiszek oraz Magicznego Dywanu. Taki zdalnie sterowany projektor to dodatkowe, wielogodzinne gry z robotem. W ofercie sklepu znajdziemy również gotowy, pełny zestaw, zawierający Robota Photon EDU, wraz ze wspomnianą matą i tabletem. Dostępne są urządzenia mobilne 7 i 10-calowe oraz komputery. Dodatkową ciekawostką, szczególnie dla najmłodszych, będą naklejki i magnetyczne maski. Piękna i kolorowa grafika pozwoli dziecku na wyjątkową personalizację swojego własnego robota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here