Jesteś rodzicem i poszukujesz ciekawych pomocy do pracy z dzieckiem zaburzonym w rozwoju? A może chcesz zapewnić swojemu dziecku wsparcie w rozwoju i szukasz pomocy dydaktycznych, które uczą poprzez zabawę? Jeśli jesteś terapeutą to z pewnością potrzebujesz skutecznych pomocy do prowadzenia terapii z dziećmi. Bez względu na to czy jesteś rodzicem szukającym pomocy dla swojego dziecka czy jesteś terapeutą z długoletnim stażem pomożemy Ci znaleźć odpowiednie pomoce dla Twojego dziecka.

Zarówno rola rodzica, jak i terapeuty jest ogromnie ważna. W przypadku zaburzeń rozwojowych u dzieci praca w gabinecie z terapeutą to podstawa szans na zdrowienie. Rola rodziców jest równie ważna – ćwiczenia z dzieckiem w domu podtrzymują efekty pracy terapeuty, a w przypadku dzieci zdrowych – zapewnienie im wsparcia przez rodziców w postaci ukierunkowanych, tematycznych ćwiczeń może mieć znaczący wpływ na rozwój dziecka. W każdej z wymienionych sytuacji podstawą pracy z dzieckiem są odpowiednie narzędzia, czyli pomoce terapeutyczne i dydaktyczne w postaci materiałów ćwiczeniowych, gier, układanek, akcesoriów do zabawy itd. Gdzie znaleźć skuteczne pomoce dla dzieci?

Sklep Juniora – co oferuje?

Jak już wspomnieliśmy rola skutecznych, interesujących i absorbujących uwagę dziecka pomocy do terapii i pomocy dydaktycznych jest nieoceniona. Biorąc więc pod uwagę potrzeby dzieci zaburzonych w rozwoju dwie dzielne matki stworzyły w sieci miejsce, gdzie można znaleźć wszystko ,czego potrzeba do prowadzenia terapii z dzieci. Jednocześnie jest to miejsce przyjazne dla rodziców, którzy po prostu chcą zaopatrzyć się w ciekawe pomoce do zabawy z dzieckiem. Co zatem oferuje sklep Juniora.pl?

Po pierwsze profesjonalne doradztwo i pomoc w zakupach. Często wybór pomocy terapeutycznych optymalnych do poziomu rozwoju dziecka nastręcza rodzicom sporo trudności – w takiej sytuacji pomoc osób doświadczonych jest nieceniona. W sklepie juniora.pl swoja pomoc oferują same pomysłodawczynie przedsięwzięcia, co jest gwarancją otrzymania rzetelnych i fachowych wskazówek.

Po drugie w sklepie Juniora można znaleźć różnorodne pomoce dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – pomoce do pracy z dziećmi z zespołem Aspergera, autyzmem, alalią, dysleksją itd. Wśród nich pomoce do pracy prze stoliku, gry stymulujące rozwój mowy, pomoce do ćwiczenia relacji społecznych i rozumienia emocji. Cały asortyment sklepu podzielony jest tematycznie, dzięki czemu szybko i skutecznie można dotrzeć do poszukiwanych produktów.

Po trzecie sklep oferuje także pomoce dydaktyczne przydatne w codziennej zabawie z dzieckiem. Zaliczamy do nich przede wszystkim pomoce do zabawy tematycznej, a także gry i zabawy ćwiczące pamięć, logiczne myślenie czy umiejętności matematyczne. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci

Pomoce dydaktyczne dla dzieci są często wykorzystywane przez pedagogów na zajęciach w przedszkolach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w takie pomoce zaopatrzyli się także rodzice. Bardzo często pedagodzy i terapeuci polecają rodzicom pomoce do zabawy tematycznej.

Ponieważ zabawa to główne zajęcia dziecka w wieku przedszkolnym możemy to wykorzystać ucząc przy okazji dzieci zachowań społecznych, emocji itd. Do takich pomocy zaliczamy:


Laleczki – rodzina z bobasem – zestaw 7 laleczek wykonanych z drewna, ubranych w materiałowe ubranka. Rączki i nóżki laleczek można wyginać, co urozmaica zabawę. Jest to świetna pomoc do zabawy w dom oraz nauki relacji w rodzinie. Podobne pomoce zobacz na https://elboxedu.com.pl/.


Żywność do krojenia na rzepy – zestaw do zabawy w sklep, restaurację czy kuchnię.

Świetną pomocą dla dzieci są także gry memory. Mają one nieocenione znaczenie – ćwiczą pamięć, logiczne myślenie, percepcje, koncentrację oraz umiejętność współpracy z innymi. Ponieważ dziecko szybko się nudzi – można zaopatrzyć się w kilka gier o różnej tematyce, np.


Memory pojazdy – świetna pomoc dla chłopca, a także lubiącej motoryzację dziewczynki.

Pomoce terapeutyczne dla dzieci

Terapeuta potrzebuje całej masy fajnych i funkcjonalnych pomocy do pracy z dzieckiem. Swoje zaplecze musi nieustannie poszerzać o nowe pozycje, aby dziecko chciało pracować i miało z tego zadowolenie. W sklepie juniora regularnie pojawiają się nowości, które z pewnością urozmaica zajęcia przy stoliku. Proponujemy na przykład: materiały rozwijające słownictwo, stymulujące rozwój ręki czy ćwiczące pamięć wzrokową.


Zestaw zawierający 40 elementów do ćwiczeń lewopółkulowych stymulujących mowę i pamięć.

Sklep Juniora oferuje ogromny wybór praktycznych i różnorodnych pomocy zarówno dydaktycznych, jak i terapeutycznych. Serdecznie zapraszamy logopedów, pedagogów i terapeutów, a także rodziców – z pewnością każdy znajdzie pomoce, które będą wspierać jego pracę z dzieckiem lub umilać czas spędzany z dzieckiem na zabawie. Ponieważ rozwój dziecka jest tak ważny, warto poświęcić temu tematowi dużo uwagi i zaopatrzyć się w stosowne pomoce stymulujące rozwój dziecka.

Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie internetowej kolekcjonerzy-krakow.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here