Stan błogosławiony to wyjątkowy czas oczekiwania na narodziny dziecka. Przyszłe mamy starają się przygotować do swojej nowej roli w najlepszy możliwy sposób, zmieniając wystrój domu na przywitanie nowego członka rodziny. To również czas, w którym rodzice wybierają tekstylia dziecięce. Zmieniające się ciało kobiety również wymaga wymiany konfekcji damskiej, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla zdrowia i wygody. Dlatego wszystkie przyszłe mamy powinny postawić na dobrej jakości bieliznę ciążową.

DLACZEGO WARTO WYMIENIĆ BIELIZNĘ W TRAKCIE CIĄŻY?

Rosnący brzuszek oraz obrzęk spowodowany kumulacją wody przez organizm w trakcie trwania ciąży, często powodują konieczność wymiany odzieży na większy rozmiar. Warto pamiętać również o wymianie bielizny z kilku ważnych powodów:

  • Za mała bielizna odznacza się pod ubraniem, przez co odzież wygląda i układa się mniej estetycznie. Dobrze dobrana bielizna ciążowa podkreśli walory ciążowej sylwetki: pełniejszy biust i krągły brzuszek.
  • Zbyt opięte majtki powodują zmniejszenie przepływu krwi i płynów ustrojowych w dolnych partiach ciała, co może w konsekwencji prowadzić na przykład do puchnięcia i drętwienia kończyn.
  • Niedopasowana bielizna może powodować otarcia naskórka. Figi powinny być wygodnie wykrojone i nie wpijać się w ciało. W ciąży lepiej sprawdzą się gładkie majtki, bez ozdobnych koronek, które mogą drażnić i sprzyjać rozwojowi bakterii.
  • Majtki wykonane z tworzyw syntetycznych mogą zwiększać ryzyko infekcji okolic intymnych. W czasie ciąży dochodzi do zmian w gospodarce hormonalnej, a tym samym do zaburzenia naturalnej flory. Infekcje intymne mogą być niebezpieczne dla rozwoju płodu, dlatego też warto wybierać wielorazowe majtki ciążowe wykonane z przewiewnych, naturalnych tkanin lub tworzyw odprowadzających wilgoć.

MAJTKI DEDYKOWANE KOBIETOM W CIĄŻY

Wielorazowe majtki ciążowe mogą być jak druga skóra. Bez wpijania się szwów w skórę i rosnący brzuszek. Dobrej jakości majtki ciążowe nie będą przeszkadzać w stosowaniu regulowanego pasa ciążowego. Dolna bielizna dla kobiet w ciąży powinna ułatwiać codzienne utrzymanie higieny dróg płciowych. Komfort noszenia majtek ciążowych zapewnia odpowiedni rozmiar i krój, który nie zachodzi na brzuch. Dzięki temu majtki ciążowe sprawdzą się również w połogu po narodzinach dziecka przez cesarskie cięcie. Obniżona linia majek ciążowych nie będzie powodowała podrażnienia blizny. Majtki ciążowe poprawią komfort mamy, zanim poporodowy brzuszek dojdzie do formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here