Ograniczona przestrzeń w pokoju dziecięcym to częsty problem dla wielu rodziców. Jak dobrze i w przemyślany sposób urządzić pokoik dla najmłodszego członka rodziny mimo mocno ograniczonego metrażu? Czy jest to w ogóle możliwe? W dzisiejszym artykule mierzymy się z tym problemem i podpowiadamy jak optycznie powiększyć wnętrze.

Fototapeta lub obraz 3D – opcja powiększenie

Wybierając dekoracje do małego pokoju dziecięcego, warto ustrzec się kupowania nadmiaru małych obrazków na ścianę. O wiele lepszą opcją będzie tutaj duży obraz 3D lub fototapeta z perspektywą. Krajobraz w postaci uliczki, dróżki albo gór to także interesujące rozwiązanie. Tego rodzaju dekoracje optycznie powiększają przestrzeń, a małe obrazki w ramkach umieszczone na ścianie mogą tak nie zadziałać.

Jasne ściany i dywan lub podłoga: optycznie większa powierzchnia

Interesującą opcją do pokoju dziecięcego w małym metrażu będzie użycie jasnych farb na ścianę oraz paneli w jasnych odcieniach. W przypadku gdy remont podłogi nie wchodzi w grę, zawsze sytuację można uratować dzięki dywanikom. Co istotne, świetną opcją mogą być ciepłe, puchate dywany, dzięki którym cały pokój wyda się też przytulniejszy. Jasne kolory to nie tylko klasyczna biel, ale również odcienie beżu, żółci i różnych pasteli. Te wszystkie barwy łatwo komponować z innymi, dlatego też aranżacja nie będzie później trudna do opracowania.

Łóżka dziecięce – wiele możliwości

Mały pokój dziecięcy wcale nie sprawia, że wybór łóżek dziecięcych staje się ograniczony. Projektanci mebli oraz stolarze doskonale znają problemy i ograniczenia wynikające z niewielkiego metrażu pokojów dziecięcych i… doskonale odpowiadają na to dostosowanymi produktami. Łóżka dziecięce do małych pokoi mogą być naprawdę bardzo nowoczesne i multi funkcyjne. Wielofunkcyjne łóżko połączone z biurkiem oraz miejscem do przechowywania rzeczy to doskonała opcja do mikro pokoju dziecięcego, ponieważ jeden mebel zastępuje aż 3.

Meblościanka do małego pokoju dla dzieci? A może jednak nie…

Poważnym błędem w przypadku małego i często wąskiego pokoju dziecięcego jest wstawienie do niego meblościanki. Tego rodzaju rozwiązanie byłoby idealne w przypadku dużej przestrzeni, ale gdy jest ona poważnie ograniczona, raczej się to nie sprawdzi. O wiele lepszą opcją będzie umieszczenie dwóch lub nawet trzech szafek w mniejszym rozmiarze. Ciekawą opcją przy ukośnej ścianie będzie też zamówienie szafy przesuwnej z lustrem. Tutaj jednak należy pamiętać, że takie rozwiązanie nie może być zastosowane, gdy w domu są małe dzieci, gdyż może być to niebezpieczne.

Co jeszcze do małego pokoju? Aranżacja w praktyce

Interesującą opcją aranżacyjną jest też postawienie biurka prostopadle do łóżka. Aby przestrzeń wyglądała na większą, warto również zadbać o wyeksponowanie okna. Stolik składany lub zsuwany to również dobra opcja w przypadku braku miejsca. Gdy w pokoju mieszka więcej dzieci niż jedno, idealnym pomysłem może być umieszczenie w pokoju łóżka piętrowego. Te wszystkie opcje sprawiają, że przestrzeń pokoju wydaje się optycznie większa, a komfort korzystania z niej staje się naprawdę wyższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here