Rowerki dla najmłodszych dzieci. Co warto o nich wiedzieć?

0
96007

Rower to popularny środek lokomocji, zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dzieci. Aby maluchy mogły jak najszybciej zacząć się poruszać na tym jednośladzie, warto zadbać o wybór dobrego roweru już w ich najmłodszych latach. Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom pojazdu dla dzieci.

Kiedy dziecko może zacząć naukę?

Tak naprawdę dzieci mogą uczyć się jazdy na rowerze od najmłodszych lat. W ofercie rowerków w sklepie RUNO znalazły się modele przeznaczone już dla 3-latków, które są specjalnie dostosowane do dzieci w tym wieku. Dzięki ich wykorzystaniu, maluchy mogą rozwijać swoje zdolności ruchowe oraz koordynację.

Są to rowerki biegowe, które nie posiadają pedałów. Dzięki temu są znacznie bezpieczniejsze i służą oswajaniu dziecka z takim rodzajem poruszania się. Uczą utrzymywania równowagi, a jednocześnie pozwalają na dobrą zabawę. Co równie ważne, tempo poruszania się na nich nie jest zbyt duże, dzięki czemu rodzice z łatwością będą mogli upilnować swoje pociechy, poruszające się na takich pojazdach.

Najważniejsze cechy rowerka biegowego

Zastanawiasz się, jakimi cechami powinien odznaczać się rowerek biegowy? Przede wszystkim warto postawić na taki, który umożliwi regulowanie wielkości siodełka, wielkości ramy czy rozmiaru kółek z 10 na 12 calowe. W ten sposób pojazd będzie rósł wraz z dzieckiem i posłuży mu znacznie dłużej. Ciekawą opcją jest także możliwość zmiany trzech kółek na dwa, co sprawi, że po oswojeniu się z rowerkiem, dziecko będzie mogło przejść do nauki lepszego utrzymywaniu równowagi.

Warto jednocześnie wybrać model lekki, wyposażony w pasek, który pomoże rodzicom w noszeniu jednośladu wtedy, kiedy dziecko nie będzie chciało już go używać.

Ciekawą propozycję stanowi rowerek Twist 2w1 Cubic, który został wykonany z drewna. Dzięki wygodnej konstrukcji oraz swobodnej regulacji jego wielkości, może posłużyć dzieciom od lat 3 do nawet 5. Na pewno przyspieszy naukę jazdy na większym modelu.

Wygodny trójkołowiec

Doskonałym rozwiązaniem dla malucha może być także wygodny trójkołowiec, który z powodzeniem posłuży jako alternatywa dla wózka. Piękny rowerek Tiger, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, to rozwiązanie idealne dla dzieci, które chciałyby poruszać się samodzielnie, a jednocześnie muszą wciąż pozostawać pod kontrolą ze względu na swój młody wiek.

Jego cechą szczególną jest budowa, łącząca w sobie zalety rowerków z napędem na przednie koło oraz wybrane cechy wózków spacerowych. Dzięki pasom bezpieczeństwa, obracanemu siedzisku oraz możliwości wyłączenia napędu sprawdzi się doskonale w każdej sytuacji. Z łatwością zamieni się w wózek spacerowy, a wysoko umieszczona rączka umożliwi rodzicom łatwe sterowanie pojazdem. W efekcie sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here