Sen to bardzo istotny czas w naszym życiu. Podczas snu odpoczywamy i nabieramy siły do zabawy i pracy. Odpowiednia ilość snu jest potrzebna zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Młody człowiek w pierwszych miesiącach życia spędza wiele godzin na drzemaniu. Jest to czas intensywnego rozwoju i nauki. Tak samo w późniejszych latach. Właściwa długość nocnej drzemki to podstawa właściwego zachowania w przedszkolu oraz dobrej nauki w szkole. Dlatego wśród wszystkich rzeczy, które kupujemy naszym dzieciom, powinien znajdować się dobrej jakości zestaw do spania. Na taki zestaw składają się: kołdra, poduszka oraz pościel.

Kołdra i poduszka dla dziecka

Naszą pierwszą w życiu kołdrą i poduszką są produkty w rozmiarach pasujących do dziecięcego łóżeczka. Kolejny zestaw nabywany jest zazwyczaj z okazji przenosin dziecka z łóżeczka do dziecięcego łóżka. W takim momencie najbardziej popularny rozmiar dla dziecięcej kołdry to 100 cm x 160 cm. W kolejnym etapie, który najczęściej następuje w momencie rozpoczęcia edukacji szkolnej, kupuje się dzieciom kołdrę o rozmiarach: 140 cm x 200 cm. Oczywiście są to tylko przykładowe dane. Dzieci rozwijają się w różnym tempie i warto podchodzić do tematu indywidualnie.

Tak samo jest w przypadku poduszki. Mimo że utarło się, iż niemowlaka kładzie się na płaskiej powierzchni, to i tak pod ręką powinna znaleźć się niemowlęca poduszka. Przydaje się na przykład w momencie, gdy dziecko ma katar i trudniej mu oddychać. Poduszki dla dzieci powinny zagwarantować właściwą pozycję głowy podczas snu. Zaleca się, aby wkład był lekki, miękki i sprężysty. Jeśli chodzi o wymiary poduszki, to w sprzedaży najpopularniejsze są: 40 cm x 60 cm oraz 50 cm x 60 cm.

Zaleca się, aby kołdra dla dziecka i będąca razem z nią w komplecie poduszka, były uszyte z materiałów antyalergicznych. Dobrze, gdy posiadają certyfikat wyrobu medycznego. Takie produkty zmniejszają rozwój roztoczy i ich alergenów. Poza tym można je prać w wysokiej temperaturze (nawet 95o).

Pościel dziecięca

Wybierając pościel dla dziecka, należy kierować się trzema zasadniczymi aspektami:

  • rozmiarem posiadanej kołdry i poduszki,
  • jakością tkaniny, z której wykonano pościel,
  • motywem i kolorystyką wyrobu.

Dopasowanie rozmiaru pościeli do wymiarów wkładu to podstawa podczas wyboru bielizny pościelowej. Gdy o tym zapomnimy, to kołdra się po prostu nie zmieści lub będzie przesuwać się w trakcie snu. W dłuższym czasie może to negatywnie wpłynąć na jakość drzemki dziecka.

Ogromne znaczenie ma również tkanina, z której wykonano pościel. Do dziecięcych łóżek zaleca się nabywanie pościeli o wysokiej zawartości bawełny (najlepiej 100%). Jest to gwarancja trwałości wyrobu oraz przewiewności, czyli właściwej cyrkulacji powietrza. 

Kupując pościel w ulubionym kolorze dziecka lub przedstawiającą uwielbianą przez malucha postać z bajek, zwiększamy prawdopodobieństwo szybkiego udania się wieczorem do łóżka. 

Gdzie kupić porządny i wyjątkowy zestaw, który spodoba się rodzicom i dziecku?

Godną uwagi firmą jest Nyks.pl. To polski producent, który ma wieloletnie doświadczenie w branży tekstylnej. Wszystkie wyroby dostępne są w internetowym sklepie firmowym Nyks.pl. Cechuje je wysoka jakość wykonania, wytrzymałość oraz trwałe barwy.

Oferta sklepu obejmuje produkty dla dzieci i dorosłych. W asortymencie znajduje się ogromny wybór wzorów dziecięcej pościeli. W opcji jest pościel przedstawiająca: zwierzęta, figury geometryczne, postaci z kreskówek, pojazdy. Bez problemu można tu nabyć wymarzony zestaw pościeli zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here