Małe dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców oraz inne osoby dorosłe. Dzięki temu mogą brać przykład i uczyć się dosłownie życia. Jedną z takich zabaw jest wyprowadzanie małego dziecka na spacer. Przydać się przy tym może wózek dla lalek, który mała pociecha będzie mogła wykorzystywać w domu oraz na dworze. Jaki wózek wybrać, aby mała dziewczynka lub starsza pociecha chciała się nim bawić?

Bezpieczna zabawka w rękach dzieci

Wybierając jakąkolwiek zabawkę warto zwracać uwagę na jej bezpieczeństwo. Wyznacznikiem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jest nie tylko wiek określony na pudełku. Zawsze należy zwrócić uwagę na odpowiednie certyfikaty, dzięki czemu będziemy mieli pewność z czym do czynienia będzie miało nasze dziecko. W naszym kraju, jak również na świecie istnieją odpowiednie instytucje, dzięki którym wiadome jest, że dziecko jest bezpieczne lub też nie. Nadają one specjalne certyfikaty, które są wskaźnikami dla rodziców w jakie zabawki powinni inwestować. Wózki dla lalek również je otrzymują. Bardzo często bywa tak, że takie certyfikaty posiadają markowe, znane i drogie produkty, a te tańsze ich nie mają. Dlaczego? Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że owe instytuty takich certyfikatów bezpieczeństwa im nie przyznały ze względu na szkodliwość zabawki. Czasem warto zainwestować w coś droższego, coś bardziej solidnego i bezpiecznego niż martwić się o zdrowie swoich pociech.

Prezent dla dziecka

Wózek dla lalek to wspaniały pomysł na prezent dla dziecka. Warto wziąć to pod uwagę już przy pierwszych urodzinach. Jeżeli ktoś uważa, że to za wcześnie, to jest w ogromnym błędzie. Na rynku dostępne są specjalne modele, którymi mogą bawić się już takie małe dziewczynki. Zresztą nie będzie to dla nich tylko zabawa, ale również okazja do tego, aby pewniej nauczyć się chodzić. Wózek może być dla tak małych dzieci stabilna podporą, pchaczem, który sprawi, że dziecko będzie chętniejsze do tego, aby samodzielnie stawiać pierwsze kroki.

Jeżeli chcemy, aby dziewczynka miała zapewnioną dłuższą zabawę wybierzmy wózek, który będzie miał w sobie więcej funkcji. Przyda się więc taki model 3w1, który jest miniaturką wózków dla prawdziwych dzieci. Będziemy mieć tu więc do czynienia z wózkiem głębokim, spacerówką oraz nosidełkiem dla lalki. Dodatkowo warto postarać się o specjalne akcesoria, jak torba, parasolka, pojemnik na picie dla dziecka – lalki. Im będzie on bardziej wiarygodną kopia wózka prawdziwego tym większa pewność, że dziecko będzie chciało się nim dłużej bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here