Bezpieczeństwo i komfort malucha to podstawowe cechy, jakimi powinien charakteryzować się każdy fotelik 9 18, czyli model dedykowany dzieciom ważącym od 9 do 18 kilogramów (zwykle dzieci w wieku od 9 miesiąca do 4 roku życia). Nowoczesne konstrukcje wyposażone są również w wygodny system montażu, który usprawnia ich codzienną obsługę czy zdejmowaną tapicerkę, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w nienagannej czystości.

Bezpieczeństwo dziecka

Podstawową funkcją realizowaną przez każdy model fotelika samochodowego 9-18kg jest zapewnienie dziecku wysokiego poziomu ochrony na wypadek gwałtownego hamowania lub kolizji drogowej. Tego typu sprzęt ma za zadanie przytrzymać dziecko w optymalnej pozycji, a tym samym zminimalizować konsekwencje wypadku. Zapięte pasami dziecko nie uderzy o tył fotela lub inne elementy podstawowego wyposażenia pojazdu, co zmniejszy ryzyko urazu głowy, kończyn, klatki piersiowej, kręgosłupa czy brzucha. Nowoczesny fotelik 9 18, prócz pasów bezpieczeństwa, zwykle wyposażony jest również w dodatkowe systemy, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka. Są nimi m.in. specjalne nakładki na pasy czy poduszki boczne, które chronią malucha przed urazami głowy przy niektórych rodzajach zdarzeń drogowych.

Komfort malucha i wygoda obsługi dla rodzica

Nowoczesny fotelik 9 18 powinien gwarantować dziecku nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale i komfortu podróżowania. Tego typu konstrukcje powinny być zatem wyposażone w odpowiednio wyprofilowane, miękkie siedziska, regulowane zagłówki, ewentualnie podłokietniki. Dzięki obecności takich elementów wygoda podróży, zwłaszcza na dłużysz dystansach, jest znaczenie większa. Przy długich podróżach liczy się również obecność lub brak dodatkowego systemu wentylacji. Na funkcjonalność fotelików 9-18kg wpływa także jakość ich tapicerki. Dobrze, gdy elementy tekstylne można zdemontować i w razie potrzeby wyprać. Najlepiej, gdy są one wykonane z przyjemnych w dotyku, trwałych materiałów niepodatnych na wycieranie i przebarwienia. Fotelik dla starszych dzieci powinien być również konstrukcją łatwą w montażu, z niezależną podkładką lub z systemem mocowania samochodowymi pasami.

Jeśli szukasz wygodnego fotelika 9-18kg, dla dziecka już samodzielnie siedzącego, ale wciąż niedużego, wybierz model z regulowanym zagłówkiem, tapicerowany wytrzymałą tkaniną, którą łatwo utrzymać w należytej czystości. Gdy fotelik często przekładasz z auta do auta, warto zainteresować się modelem ze zintegrowanym systemem montażowym – rodzaj przytwierdzonej do siedzenia samochodowego podstawki, na którą zakłada się fotelik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here